zDolny Ślązak

Konkurs „zDolny Ślązak” to cenna inicjatywa edukacyjna, która zyskała szeroki rozgłos w województwie dolnośląskim. Jego celem jest promowanie i rozwijanie talentów uczniów w różnych dziedzinach, takich jak język polski, matematyka, język angielski, biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, informatyka i język niemiecki. Dzięki różnorodności tematycznej uczniowie mają możliwość zgłębiania wiedzy oraz rozwijania swoich pasji.

Konkurs organizowany przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli przebiega w kilku etapach, zaczynając od eliminacji szkolnych, poprzez etapy powiatowe, aż do regionalnych finałów. Wyjątkowość konkursu polega na tym, że laureaci są zwolnieni z pisania egzaminu ósmoklasisty z przedmiotu, w którym osiągnęli wysokie wyniki, co stanowi duży atut i motywację do pracy dla młodych uczestników.

Historia konkursu jest pełna sukcesów uczniów, którzy zdobyli tytuły laureatów. Ich osiągnięcia otworzyły przed nimi drzwi do prestiżowych liceów, a także przyczyniły się do rozwoju ich umiejętności analitycznych, logicznego myślenia i zarządzania stresem.

W bieżącym roku szkolnym nowa grupa uczniów z naszej szkoły podjęła wyzwanie i zaangażowała się w przygotowania do konkursu. Zainteresowanie konkursem jest ogromne, a młodzież korzysta z dodatkowych konsultacji i wsparcia nauczycieli, co może zaowocować kolejnymi sukcesami. Uczestnictwo w zDolnym Ślązaku staje się nie tylko okazją do sprawdzenia wiedzy, ale także do nawiązania relacji z rówieśnikami, co motywuje do jeszcze intensywniejszej nauki.

Podsumowując, zDolny Ślązak to nie tylko konkurs, który pozwala uczniom wykazać się wiedzą, ale także szansa na rozwój osobisty i intelektualny. Z niecierpliwością czekamy na wyniki tegorocznych zmagań i mamy nadzieję, że również w tym roku nasi uczniowie osiągną znakomite wyniki, co potwierdzi ich ciężką pracę i zaangażowanie.

Natalia Kozłowska