Wymiana Delmenhorst

W dniach 15 -23 września 15 osobowa grupa uczniów z klas: 7b i 7a wraz z opiekunami brała udział w wymianie uczniowskiej organizowanej przez współudziale Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Przez tydzień przebywaliśmy w Delmenhorst w Dolnej Saksonii, mieszkając u rodzin niemieckich i biorąc udział w zajęciach szkolnych w Gimnazjum Max-Planck Gymnasium. Temat projektu edukacyjnego który realizowaliśmy to NATURA ŁĄCZY. Pierwszego dnia miało miejsce spotkanie z nauczycielami i rodzicami naszych partnerów. W czasie wieczoru polskiego zaprezentowaliśmy nasze kraj, szczególnie region Dolnego Śląska. Największą atrakcją były przywiezione z Wrocławia pierogi, krokiety i barszcz, oraz
konfitury, które wszystkim bardzo smakowały. W kolejnych dniach, tego bardzo intensywnego tygodnia nasi uczniowie byli obecni na zajęciach lekcyjnych w niemieckich klasach, tworzyliśmy ogródek z ziołami i skalniak na terenie szkoły, braliśmy udział w warsztatach zorganizowanych na obszarze uniwersyteckiego Ogrodu Botanicznego w Oldenburgu, a także byliśmy w Bremerhaven w Klimahause i mogliśmy również podziwiać wybrzeże Morza Północnego. Popołudniami zaś i wieczorami, a także w sobotę 21 września, nasi uczniowie integrowali się ze swoimi niemieckim kolegami i ich rodzinami. W niedzielę zaś, przed samym wyjazdem, zostaliśmy ugoszczeni na dziecińcu szkoły przez niemieckie rodziny i pożegnani przez nauczycieli. Czas pobytu w Niemczech minął szybko, nauczyliśmy się bardzo wiele, teraz czekamy na rewizytę naszych partnerów, która będzie miała miejsce w kwietniu 2025.